czlonek teppfa

Polskie Stowarzyszenie

Producentów Rur i Kształtek z Tworzyw Sztucznych

Główną ideą Stowarzyszenia

jest prowadzenie działalności integrującej środowisko wytwórców rur i kształtek

Celem Stowarzyszenia

jest upowszechnianie rur i kształtek z tworzyw sztucznych

Znak "Dobry Wybór"

Publikacje, informacje techniczne

Konferencje i seminaria branżowe

previous arrow
previous arrow
next arrow
next arrow
Slider

Benefits of plastic pipes 212x300Systemy rur tworzywowych są najczęściej wybierane przez architektów, wykonawców i inwestorów w całej Europie ze względu na ich liczne zalety.

Teraz TEPPFA wydała nową broszurę, która wyjaśnia, dlaczego systemy rur tworzywowych stały się tak popularne i przedstawia liczne korzyści płynące z ich stosowania. Broszura zawiera wyniki kilka niezależnych badań, do których odwołuje się TEPPFA w celu poparcia pozytywnych faktów dotyczących rur z tworzyw sztucznych.

Do kluczowych zalet tych wysoce innowacyjnych systemów rur z tworzyw sztucznych należy przede wszystkim elastyczność. Udowodniono, że systemy rur z tworzyw sztucznych są odporne na ekstremalne ruchy gruntu, takie jak np. trzęsienia ziemi.

Istotną zaletą rur z tworzyw sztucznych jest ich długi czas użytkowania, po którym mogą być poddane recyklingowi w celu wyprodukowania nowych rur lub innych równie trwałych produktów, co jest dowodem na ich zgodność z zasadami zrównoważonego rozwoju. Już teraz okazują się one idealne do zastosowania w systemach przeciwpowodziowych i systemach odprowadzania wód powierzchniowych zarówno w środowisku domowym, jak i przemysłowym w całej Europie.

– Nowa broszura zawiera zwięzłe podsumowanie korzyści płynących ze stosowania systemów rur z tworzyw sztucznych, zarówno w celu poszerzenia wiedzy tych, którzy już z nich korzystają, jak i zachęcenia nowych użytkowników rur z tworzyw sztucznych do wykorzystania ich ogromnego potencjału – mówi Ludo Debever, dyrektor generalny Teppfa.


Pokaż wszystkie
Posiedzenia Zarządu
Walne Zebranie

Członkowie Stowarzyszenia